Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

Dodano: 25.10.2021 r.

Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 29 października odbędzie się ostatni w tym roku przejazd rowerowy w ramach Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Październikowa Masa Krytyczna odbędzie się pod hasłem „#OświećSię”. Ze względu na to, że coraz wcześniej zapada zmrok, organizatorzy chcą zaapelować tym przejazdem do wszystkich rowerzystów, by nie zapominali o włączaniu światełek i używaniu odblasków przy swoich rowerach. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z pubem „Underground”. Jest to ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w roku 2021.

Trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulice: Matejki – Sokoła – Sobieskiego – Targową – Batorego – Grottgera – Piłsudskiego – Marszałkowską – Lubelską – Maczka – Ciepłowniczą – Rzecha – Lubelską – Staromiejską – Warszawską – Konopnickiej – Reymonta – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Chrzanowskiej – Dąbrowskiego – Plac Śreniawitów – Szopena – Aleję Lubomirskich – 3-go Maja – Kościuszki.
Reklama
Jak informują organizatorzy, przejazd odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Uczestnicy powinni na starcie i mecie zakrywać usta i nos maseczką. Podczas postojów należy zachowywać co najmniej 1,5 m odległości od kolejnej osoby. W przejeździe będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób (nie wliczając w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Reklama