Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

W piątek studenci przejmą miasto, będą czasowe utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy przejdzie korowód

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 8 maja 2026 r. na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się Rzeszowskie Juwenalia 2026. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa w kierunku miasteczka akademickiego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, choć — jak zapewnia policja — w tym roku przemarsz nie powinien generować poważniejszych komplikacji w ruchu.

Uczestnicy juwenaliów zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku od godz. 13.00. Na scenie zaplanowano występy artystyczne oraz symboliczne przekazania kluczy do miasta. Stamtąd, około godz. 17.00, barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Zakończenie przemarszu planowane jest w okolicach godz. 19.00.

Tegoroczna trasa pochodu poprowadzi ulicami: Rynek – Słowackiego – Szopena – Olszynki – Bulwary nad Wisłokiem – Hetmańska – al. Powstańców Warszawy – Emilii Plater, aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji. Na trasie studenckiego pochodu mundurowi będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności, wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Rzeszów

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

RZESZÓW. XII Międzynarodowe Sympozjum odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 roku.

Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

RZESZÓW. Aktualnie na terenie inwestycji rozpoczynają się prace wykończeniowe.

Reklama