Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

W piątek studenci przejmą miasto, będą czasowe utrudnienia w ruchu. Sprawdź, którędy przejdzie korowód

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Studencki korowód na ulicach Rzeszowa, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 8 maja 2026 r. na Rynku w Rzeszowie rozpoczną się Rzeszowskie Juwenalia 2026. Tradycyjnie, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, korowód studentów przejdzie ulicami Rzeszowa w kierunku miasteczka akademickiego. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami, choć — jak zapewnia policja — w tym roku przemarsz nie powinien generować poważniejszych komplikacji w ruchu.

Uczestnicy juwenaliów zaczną się zbierać na rzeszowskim Rynku od godz. 13.00. Na scenie zaplanowano występy artystyczne oraz symboliczne przekazania kluczy do miasta. Stamtąd, około godz. 17.00, barwny korowód wyruszy w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Zakończenie przemarszu planowane jest w okolicach godz. 19.00.

Tegoroczna trasa pochodu poprowadzi ulicami: Rynek – Słowackiego – Szopena – Olszynki – Bulwary nad Wisłokiem – Hetmańska – al. Powstańców Warszawy – Emilii Plater, aż do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz płynnością ruchu czuwać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji. Na trasie studenckiego pochodu mundurowi będą blokować skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności, wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz rondo Kuronia do rozbudowy

RZESZÓW. Miasto zamierza rozbudować skrzyżowanie ulic Ciepłowniczej i Rzecha oraz przekształcić rondo Kuronia w turbinowe. Przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje obydwie inwestycje już trwa. Inwestycja ma na celu poprawę płynności ruchu...

Rzeszów

W niedzielę Półmaraton Rzeszowski. Będą utrudnienia w ruchu [TRASA]

RZESZÓW. Aż 2,5 tysiąca osób pobiegnie w 19. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Będą to zawodnicy zarówno z Rzeszowa, jak również z innych polskich miast oraz z zagranicy.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dąbrowskiego. 33-letnia kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 33-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, którym kierował 62-latek. Piesza trafiła do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Rzeszów

7 firm zainteresowanych budową połączenia ul. Wołyńskiej z Potokową

RZESZÓW. Wiosną poznamy wykonawcę drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa. Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło 7 firm.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Reklama