Rzeszów - Wtorek, 07.04.2026
Reklama

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

Dodano: 19.07.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się nad Wisłokiem, poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. To inicjatywa młodych mieszkańców Rzeszowa, którzy do wspólnego sadzenia drzew zaprosili prezydenta miasta Konrada Fijołka.

- Do tej pory to ja starałem się zapraszać mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew, a tym razem to mieszkańcy zaprosili mnie. Cieszę się z tej inicjatywy młodych, energicznych ludzi, którzy do tej akcji zaangażowali także panią prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk. Dziękuję za tę fantastyczną akcję i liczę, że będą pojawiać się kolejne tego typu przedsięwzięcia – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który wziął udział we wtorkowym sadzeniu drzew.

– Drzewa, które dziś posadzimy są pewnego rodzaju symbolem współpracy młodego pokolenia, które posiada dużo pomysłów i tego starszego, bardziej doświadczonego, które wie, jak te pomysły wcielić w życie. Chciałbym podziękować panu prezydentowi, Zarządowi Zieleni Miejskiej i pani prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Energetyk, i wszystkim innym, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie – powiedział Szymon Czechowicz, pomysłodawca akcji.
Reklama
We wtorek w pobliżu niedawno wybudowanej drogi, która łączy al. Kopisto z ul. Wierzbową posadzono dziewięć dużych drzew – lip szerokolistnych i klonów pospolitych.

W tym roku w Rzeszowie zaplanowano wiele zielonych przedsięwzięć. Wśród nich są nasadzenia ponad 1300 drzew. Blisko 500 z nich to drzewa duże, kilkumetrowe, które zostały posadzone w miejscach, które wskazali mieszkańcy podczas spacerów z prezydentem Konradem Fijołkiem. Tworzone są kolejne parki kieszonkowe – m.in. przy al. Sikorskiego, ul. Kurpiowskiej, na os. Nowe Miasto. Rozpoczęła się już rewitalizacja parku na os. Zalesie – przy ul. Wieniawskiego, kontynuowana będzie budowa nowego parku na os. Kotuli.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Reklama