Rzeszów - Wtorek, 08.07.2025
Reklama

W połowie 2019 r. ruszy przebudowa stacji Rzeszów Główny. Powstanie m.in. tunel pod torami

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe już w połowie bieżącego roku planuje rozpocząć prace związane z remontem stacji Rzeszów Główny. Ponadto inwestycja zakłada stworzenia przejścia pod torami.

Przypomnijmy, że modernizacja rzeszowskiej kolei rozpoczęła się już jakiś czas temu, od przebudowy wiaduktów nad al. Wyzwolenia. Aktualnie trwają tam prace przy ostatnim obiekcie. Trwa również budowa peronów nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Powstaje on w rejonie trzech mostów nad Aleją Wyzwolenia.

Przystanek będzie wyposażony w wiaty, ławki i informacje pasażerską. Skorzystają z niego osoby o ograniczonej mobilności, gdyż na peronach zaplanowano windę oraz pochylnię. Warto dodać, że częścią inwestycji jest również przebudowa wiaduktu nad ul. Batorego, który zaplanowano w lipcu br.
Reklama
W połowie 2019 r., rozpocznie się przebudowa centralnej części stacji Rzeszów Główny. Przebudowane będą trzy perony i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dostęp do nich ułatwią windy i ruchome schody. Kładkę zastąpi przejście pod torami, które połączy ul. Grottgera z ulicą Kochanowskiego.

Całe przedsięwzięcie, składające się z trzech etapów, realizowane jest za 205 mln zł (cena netto) w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Jest to jedno najważniejszych przedsięwzięć PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w województwie podkarpackim.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Reklama