Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

Dodano: 06.12.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

– Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Loty do Alicante będą odbywały się dwa razy w tygodniu:

- w środy wylot z Hiszpanii o godz. 6.00, lądowanie w Jasionce o 9.20. Po 25-minutowym oczekiwaniu samolot poleci znów do Alicante, gdzie ma się znaleźć o 13.10.
- w soboty wylot z Hiszpani o godz. 6.05, lądowanie w Jasionce o 9.25. W drogę powrotną samolot ruszy 25 minut później, by na lotnisku Alicante-Elche wylądować o 13.15.
Reklama
Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum Alicante i 133 km na południe od centrum Walencji, do obu tych miast dogodnie można dostać się autobusem.

Obecnie samoloty Ryanaira obsługują połączenia z Jasionki do Dublina (Irlandia) oraz Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted (Wielka Brytania) i Manchesteru (Wielka Brytania). Od kwietnia 2024 r. tanią irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja) oraz Alicante.

Port lotniczy w Jasionce informuje przy okazji o dodatkowych rejsach Ryanaira w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 r. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu - o trzy więcej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Lubeni. 3 osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala

RZESZÓW. Zdaniem policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Reklama