Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozważa zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza. Zmiany wymusza zabudowa tamtych terenów.

W rejonie hali Podpromie pod względem inwestycyjnym dzieje się wiele i na nieszczęście kibiców sportu wykonywane prace nie są związane z modernizacją hali lecz dotyczą zabudowy mieszkaniowej.

Przypomnijmy, że powstają/powstaną tam dwie duże inwestycje, mowa o Wikana Square oraz Capital Towers Residence. Pierwsza z nich zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań, natomiast w związku z drugą inwestycją, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, powstanie kolejnych 113 mieszkań.

Z perspektywy osób poszukujących mieszkanie w tamtym rejonie to spełnienie marzeń, szkoda jednak, że ulice znajdujące się w tamtym rejonie, na dzień dzisiejszy nie są w stanie sprostać obciążeniu komunikacyjnemu jakie spowoduje wzmożony ruch samochodowy.
Czy w ratuszu mają na to jakiś plan? „Myślimy o modernizacji istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza” – wyjaśnia Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Na dzień dzisiejszy ruch w rejonie ww. ulic jest w miarę umiarkowany i na aktualne zapotrzebowanie kierowców w zupełności wystarcza. Sytuacja zacznie się komplikować za kilka lat, kiedy liczba  wyjeżdzających samochodów w najbardziej newralgicznych godzinach porannych i popołudniowych zacznie powodować dużo większe korki.

„Trudno jednoznacznie wskazywać czy to będzie poszerzenie, czy usprawnienie, czy zmiana organizacji ruchu. Do tej pory ul. Lenartowicza była ulicą boczną, mało uczęszczaną” – dodaje Marek Ustrobiński.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak uznać, że zmiany w organizacji ruchu powinny być wprowadzone dużo wcześniej, zanim jeszcze pierwsi z nowych mieszkańców odbiorą klucze do mieszkań.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Reklama