Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

Dodano: 10.11.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Z roku na rok tereny rekreacyjne w pobliżu Lisiej Góry, są coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców Rzeszowa, szczególnie w sezonie letnim. W rejonie mieści się m.in. duży plac zabaw, z którego korzystają rodzice z dziećmi oraz przestrzeń do grillowania. Ponadto biegnie tamtędy ścieżka rowerowa, licznie uczęszczana przez rowerzystów czy rolkarzy. Potrzeba utworzenia w tym miejscu stosownego zaplecza sanitarnego wydaje się być zatem oczywista.

Aktualnie w pobliżu Lisiej Góry znajdują się dwie toalety przenośne, jednak zdaniem radnej Danuty Solarz, nie spełniają one oczekiwań szerokiego grona mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi.
Reklama
„Korzystanie z TOI TOI jest niemożliwe przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz utrudnione dla dzieci oraz kobiet.” – pisze radna w interpelacji. Jej zdaniem nowa toaleta powinna być „komfortowa w użytkowaniu” i „funkcjonalna”.

W odpowiedzi na interpelację , Andrzej Gutkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa poinformował o planach miasta na budowę szaletu w pobliżu Lisiej Góry i zapewnił, że środki na ww. cel zostaną zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie.

„W związku z dużą liczbą mieszkańców korzystających z terenów rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry czynione będą starania w sprawie ujęcia w budżecie miasta Rzeszowa na 2021 r. środków finansowych na budowę szaletu w tym rejonie. – informuje wiceprezydent Andrzej Gutkowski.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Rzeszów

Odmulanie zalewu na Wisłoku idzie sprawnie. Będzie nowy park

RZESZÓW. Już ponad 200 tysięcy metrów sześciennych mułu udało się wydobyć z rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Prace zaawansowane są w 50-ciu procentach.

Rzeszów

Będzie kolejny park dla psów w Rzeszowie. Powstanie na os. Baranówka

​RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie piąte już miejsce dedykowane czworonogom. 

Rzeszów

ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

RZESZÓW. Od piątku autobusy komunikacji miejskiej będą kursować według rozkładów jazdy dla dnia roboczego wolnego od nauki szkolnej.

Rzeszów

W ciągu ul. Langiewicza powstanie bezkolizyjny przejazd przez tory

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł zarezerwowano w budżecie miasta na opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnej przeprawy przez tory w ciągu ul. Langiewicza. Przetarg ma ruszyć jeszcze w lutym br.

Reklama