Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Z roku na rok tereny rekreacyjne w pobliżu Lisiej Góry, są coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców Rzeszowa, szczególnie w sezonie letnim. W rejonie mieści się m.in. duży plac zabaw, z którego korzystają rodzice z dziećmi oraz przestrzeń do grillowania. Ponadto biegnie tamtędy ścieżka rowerowa, licznie uczęszczana przez rowerzystów czy rolkarzy. Potrzeba utworzenia w tym miejscu stosownego zaplecza sanitarnego wydaje się być zatem oczywista.

Aktualnie w pobliżu Lisiej Góry znajdują się dwie toalety przenośne, jednak zdaniem radnej Danuty Solarz, nie spełniają one oczekiwań szerokiego grona mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi.
Reklama
„Korzystanie z TOI TOI jest niemożliwe przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz utrudnione dla dzieci oraz kobiet.” – pisze radna w interpelacji. Jej zdaniem nowa toaleta powinna być „komfortowa w użytkowaniu” i „funkcjonalna”.

W odpowiedzi na interpelację , Andrzej Gutkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa poinformował o planach miasta na budowę szaletu w pobliżu Lisiej Góry i zapewnił, że środki na ww. cel zostaną zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie.

„W związku z dużą liczbą mieszkańców korzystających z terenów rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry czynione będą starania w sprawie ujęcia w budżecie miasta Rzeszowa na 2021 r. środków finansowych na budowę szaletu w tym rejonie. – informuje wiceprezydent Andrzej Gutkowski.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Reklama