Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

Dodano:

Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.
 
Akcelerator Technologiczny ConceptLab to pierwszy akcelerator założony i prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki, którego celem jest wsparcie i rozwój start-up’ów technologicznych od samego pomysłu do realizacji. Akcelerator będzie się skupiał przede wszystkim na wsparciu “hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Jednak twórcy akceleratora otwarci są również na projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.
 
Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W czerwcu br. Akcelerator planuje uruchomić własną prototypownię, w której pomysłodawcy będą mogli pracować nad swoimi projektami i prowadzić testy.
 
Jednym z pierwszych projektów realizowanych przez ConceptLab jest „Magnetiqa”, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to start-up rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25% i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.
Reklama
 
„Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi’ – mówi Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, jeden z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab.
 
Maciej Masłowski będzie odpowiedzialny za nadzór biznesowo-marketingowy projektu. Za wsparcie technologiczne będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca.
 
Szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab znajdziecie na stronie akceleratortechnologiczny.org
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Reklama