Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

Dodano: 25.05.2020 r.

Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.
 
Akcelerator Technologiczny ConceptLab to pierwszy akcelerator założony i prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki, którego celem jest wsparcie i rozwój start-up’ów technologicznych od samego pomysłu do realizacji. Akcelerator będzie się skupiał przede wszystkim na wsparciu “hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Jednak twórcy akceleratora otwarci są również na projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.
 
Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W czerwcu br. Akcelerator planuje uruchomić własną prototypownię, w której pomysłodawcy będą mogli pracować nad swoimi projektami i prowadzić testy.
 
Jednym z pierwszych projektów realizowanych przez ConceptLab jest „Magnetiqa”, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to start-up rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25% i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.
Reklama
 
„Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi’ – mówi Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, jeden z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab.
 
Maciej Masłowski będzie odpowiedzialny za nadzór biznesowo-marketingowy projektu. Za wsparcie technologiczne będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca.
 
Szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab znajdziecie na stronie akceleratortechnologiczny.org
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Reklama