Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto drugi SOR

Dodano: 04.06.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. To drugi taki oddział w Rzeszowie. Koszt inwestycji to blisko 20 mln zł.

W kwietniu wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul zapowiadała uruchomienie drugiego SOR’u w Rzeszowie. - Będzie to odział nowoczesny, świadczący usługi medyczne na wysokim poziomie - mówiła wojewoda. Do tej pory Rzeszów był jednym z dwóch miast wojewódzkich, który miał tylko jeden szpitalny oddział ratunkowy. Takim oddziałem był ten w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej, który przyjmował kilkadziesiąt tysięcy pacjentów rocznie.

Od 3 czerwca stolica Podkarpacia ma już dwa SOR’y. - Cieszę się bardzo, że dziś udało się to zrobić. Wymagało to szeregu działań, ale wielokrotnie podkreślałam, że szybkie uruchomienie SOR-u jest jednym z moich priorytetów – mówiła podczas otwarcia oddziału Teresa Kubas-Hul.

Wojewoda podkarpacki posrkeśliła, że nowy SOR w Rzeszowie zwiększy dostępność do szybkiej i skutecznej pomocy medycznej dla pacjentów będących w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.

Lokalizacja szpitala MSWiA - tuż obok skrzyżowania dwóch głównych arterii – pozwoli w razie potrzeby pacjentom z zachodnio-północnej części miasta i terenów przyległych szybciej zgłosić się po pomoc medyczną.

Podczas uroczystości otwarcia nowego SOR’u, dyrektor szpitala MSWiA w Rzeszowie, zapowiedział rozwój placówki i dalsza rozbudowę.

Reklama

– Otwarcie SOR-u nie jest ostatnim wyzwaniem, przed którym stanęliśmy. To, czego dokonaliśmy pozwala mi wyrazić nadzieje, iż będę mógł liczyć na wsparcie i życzliwość w kolejnych niezbędnych działaniach, które zamierzam podjąć mając na względzie dobro pacjentów i dobro szpitala – mówił. – Dokonamy wszelkich starań, aby naszą jednostkę rozwijać. W ostatnim czasie szpital został doposażony w nowoczesny tomograf komputerowy. Dzięki nieocenionemu wsparciu naszego ministerstwa właśnie uruchomiliśmy procedurę zakupu nowego rezonansu magnetycznego. W najbliższym czasie poszerzymy zakres działalności szpitala o kolejny oddział – gastrologii i endokrynologii, który będzie bardzo ważnym wsparciem dla przeciążonego oddziału chorób wewnętrznych – mówił prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Prof. Krzysztof Gutkowski wspomniał również o planach dobudowy kolejnego skrzydła, w którym mogłyby powstać dwa bardzo ważne oddziały kliniczne – neurochirurgii oraz kardiochirurgii, a także nowoczesna pracownia endoskopowa wraz z gabinetami diagnostycznymi i zabiegowymi. – Chcemy też poprawić warunki pacjentów, których hospitalizujemy aktualnie w oddziale anestezjologii. Do końca bieżącego roku ukończymy budowę parkingu dwupoziomowego – mówił dyrektor.

Budowa nowego oddziału SOR przy szpitalu MSWiA kosztowała blisko 20 mln zł. 12 mln zł to środki pozyskane z UE, 4 mln z MSWiA, 2,5 mln z Ministerstwa Zdrowia, a resztę szpital dołożył z własnych środków.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pracownica banku podejrzana o kradzież ponad miliona złotych i pranie pieniędzy

RZESZÓW. 48-letnia mieszkanka Rzeszowa usłyszała zarzuty. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Pierwszy autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Autobus, który nie tylko nie emituje spalin, ale wręcz oczyszcza powietrze podczas jazdy — od kilku dni można go spotkać na ulicach miasta. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne testuje wodorowego NesoBusa o zasięgu...

Rzeszów

Popołudniowy wypadek na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Na ulicy Podkarpackiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Rzeszów

Przy ul. Wyspiańskiego powstaje nowy kompleks sportowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa realizacja nowej inwestycji sportowej w Rzeszowie. Przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na ul. Wyspiańskiego powstaje kompleks, na który składają się m.in. wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i bieżnia lekkoatletyczna. - Z...

Rzeszów

Znamy program majowych uroczystości patriotycznych w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2026 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne. Do udziału w wydarzeniach zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca...

Rzeszów

Most na S19 w Świlczy do remontu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont mostu o długości ponad 27 metrów w Świlczy. Celem modernizacji przeprawy jest odtworzenie jej stanu pierwotnego.

Rzeszów

Jeszcze w tym roku przybędzie 10 nowych placów zabaw w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę na dofinansowanie budowy 10 placów zabaw przy dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Obiekty mają być zaprojektowane w takich sposób, aby mogły służyć maluchom przez cały rok. Inwestycje będą gotowe jeszcze...

Reklama