Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto jedną z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

Dodano: 10.11.2025 r. / Redakcja

Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski
Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski

RZESZÓW. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie otworzono strzelnicę sportową Powiatu Rzeszowskiego „Dycha”. Nazwano ją imieniem urodzonego w Bratkowicach mjr. Józefa Rzepki, jednego z dowódców Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Polski.

Strzelnica powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Jej całkowita powierzchnia wynosi ponad 1100 mkw. Znajduje się tu 6 nowoczesnych stanowisk strzeleckich z inteligentnymi tarczociągami o długości 50 metrów, sala instruktażowa oraz pomieszczenia biurowe i techniczne. Jest również stanowisko do strzelania dynamicznego z broni kulowej i laserowej.

Strzelnica „Dycha” wyposażona jest w innowacyjny system szkoleniowy MILO, stosowany przez służby mundurowe na całym świecie. To zaawansowana technologia, która umożliwia prowadzenie realistycznych treningów z użyciem zarówno urządzeń laserowych, jak i broni kulowej. Co ważne, pozwala na ćwiczenia w bezpiecznych warunkach. Można przy tym korzystać z interaktywnych scenariuszy, symulacji sytuacji taktycznych oraz rywalizacji sportowej.

Reklama

Obiekt wybudowała rzeszowska firma KARPAT-BUD. Koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych, z czego 15 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Strzelnica dostępna jest zarówno dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, jak i zaawansowanych sportowców czy funkcjonariuszy służb mundurowych. W ofercie, m.in. strzelania rekreacyjne i sportowe, szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość wynajmu strzelnicy dla firm i instytucji.

Patron strzelnicy – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, zaś w Rzeszowie I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowoczesna diagnostyka ginekologiczna w Pro-Familii. Badanie trwa jedynie kilka sekund

RZESZÓW. Biopsja aspiracyjna endometrium dostępna w przechodni Pro-Familii.

Rzeszów

IMGW ostrzega. W Rzeszowie mogą pojawić się burze z gradem

RZESZÓW. Po deszczowej niedzieli, poniedziałek zapowiada się równie burzliwie. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Rzeszów

Zbigniew Bartman powraca do Asseco Resovii. Wraz z nim dołącza Nicolas Marechal

RZESZÓW. Kolejne zmiany kadrowe w Asseco Resovii Rzeszów.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej rozmawiano o terenach wypoczynkowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt "Miasta Idei" to próba wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla podkarpackich miast.

Rzeszów

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

PODKARPACIE. Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic.

Rzeszów

Wiemy kto dostarczy pociągi dla tras Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Dostarczeniem taboru kolejowego zajmie się firma Newag z Nowego Sącza.

Rzeszów

Kolejne nowe autobusy przyjadą do Rzeszowa. Tym razem 40 sztuk zasilanych sprężonym gazem

RZESZÓW. Prawa rozszerzenia przedmiotu zamówienia mówi również o dodatkowych 20 pojazdach.

Reklama