Rzeszów - Poniedziałek, 16.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto jedną z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

Dodano: 10.11.2025 r. / Redakcja

Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski
Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski

RZESZÓW. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie otworzono strzelnicę sportową Powiatu Rzeszowskiego „Dycha”. Nazwano ją imieniem urodzonego w Bratkowicach mjr. Józefa Rzepki, jednego z dowódców Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Polski.

Strzelnica powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Jej całkowita powierzchnia wynosi ponad 1100 mkw. Znajduje się tu 6 nowoczesnych stanowisk strzeleckich z inteligentnymi tarczociągami o długości 50 metrów, sala instruktażowa oraz pomieszczenia biurowe i techniczne. Jest również stanowisko do strzelania dynamicznego z broni kulowej i laserowej.

Strzelnica „Dycha” wyposażona jest w innowacyjny system szkoleniowy MILO, stosowany przez służby mundurowe na całym świecie. To zaawansowana technologia, która umożliwia prowadzenie realistycznych treningów z użyciem zarówno urządzeń laserowych, jak i broni kulowej. Co ważne, pozwala na ćwiczenia w bezpiecznych warunkach. Można przy tym korzystać z interaktywnych scenariuszy, symulacji sytuacji taktycznych oraz rywalizacji sportowej.

Reklama

Obiekt wybudowała rzeszowska firma KARPAT-BUD. Koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych, z czego 15 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Strzelnica dostępna jest zarówno dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, jak i zaawansowanych sportowców czy funkcjonariuszy służb mundurowych. W ofercie, m.in. strzelania rekreacyjne i sportowe, szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość wynajmu strzelnicy dla firm i instytucji.

Patron strzelnicy – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, zaś w Rzeszowie I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zamówił przesyłkę z marihuaną na adres jednego ze sklepów w Śródmieściu

RZESZÓW. Wstępne badanie wykazało, że jest to niemal 100 gramów marihuany.

Rzeszów

12 mln zł dla Politechniki Rzeszowskiej. Projekt zakłada m.in. rozwój technologii dla potrzeb lotnictwa

RZESZÓW. Projekt będzie realizowany z programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”.

Rzeszów

Rzeszów w czołówce rankingu przeprowadzonego w 21 największych miastach Polski

RZESZÓW. Miasto zostało również najwyżej ocenione pod względem jakości edukacji.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn znacznie oddala się od fazy play-off

RZESZÓW. W meczu 22. kolejki PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn.

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Reklama