Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Ponad 3,5 roku po otwarciu pierwszej w Rzeszowie Placówki Wsparcia Dziennego – „Przystań” przy Placu Wolności, powstało kolejne miejsce, które będzie służyć dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin objętych pomocą społeczną z tytułu trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” znajduje się przy ul. Kraszewskiego1/2

– Jest miejscem stworzonym dla dzieci i z myślą o dzieciach. Tu będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie, odrabiać lekcje. Pomocą będzie służyć nasza profesjonalna kadra z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Cieszę się, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami i wsparciu zewnętrznemu w naszym mieście udało się stworzyć kolejne już tak wspaniałe miejsce – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego otwarcia „Zatoki”.

- „Zatoka” będzie kuźnią talentów, miejscem rozwoju pasji, zainteresowań, wsparciem w rozwoju dzieci. Ale będzie to też miejsce dla ich rodziców, którzy będą tu mogli uzyskiwać wskazówki w wychowaniu dzieci – dodała Joanna Wisz, Dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Placówka Wsparcia Dziennego „Zatoka” przy ul. Kraszewskiego przeznaczona jest dla 18 dzieci/młodzieży w wieku: 7-18 lat. Czynna jest 5 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 18.00. W placówce będą realizowane m.in. takie zajęcia jak:

- codzienna pomoc w odrabianiu lekcji, aktywne spędzanie czasu, nawiązywanie relacji rówieśniczych, rozwój zainteresowań i uzdolnień oraz umiejętności interpersonalnych, zwiększenie kompetencji społecznych w zakresie budowania prawidłowych relacji rodzinnych, rówieśniczych i społecznych;

- wsparcie psychologiczne uczestników;

- trening zdrowego odżywiania wraz z warsztatami kulinarnymi;

- trening skutecznego uczenia się;

Reklama

- warsztaty artystyczne dla dzieci w okresie wakacyjnym;

- warsztaty teatralne;

- warsztaty taneczne;

- lekcje gry na gitarze;

- wyżywienie dla dzieci korzystających z PWD;

- wyjazdy kulturalno-edukacyjne oraz wyjścia do placówek kulturalno-edukacyjnych;

- wydarzenia okolicznościowe.

„Zatoka” powstała w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do usług wspierających funkcjonowanie dzieci, młodzieży, rodzin biologicznych i pieczy zastępczej”. Liderem tego projektu było Województwo Podkarpackie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Łączna wysokość dofinansowania dla „Zatoki” to 1 453 936,00 zł (w tym ze środków europejskich 1 301 995,88 oraz ze środków dotacji celowej 151 940,12).

Celem działalności Placówek Wsparcia Dziennego jest wspieranie rodziny w prawidłowym wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci poprzez objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką oraz zajęciami profilaktycznymi oraz edukacyjnymi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Reklama