Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

1 lipca 2020 r. w Rzeszowie oficjalnie otwarto poradnię leczenia powikłań SARS-CoV-2. W uroczystości wzięli udział, m.in. marszałek Władysław Ortyl, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i dr n. med Wojciech Kądziołka, ordynator Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 1. Poradnia funkcjonuje w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc, w ramach  Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr  1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

„Uruchamiając tę poradnię dajemy mieszkańcom Podkarpacia, którzy przeszli i zakończyli chorobę Covid 19, szansę by mogli jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia i normalnego życia” - powiedział podczas otwarcia marszałek Władysław Ortyl.

Pacjenci, którzy wyzdrowieli z choroby wywołanej przez koronawirusa, będą w poradni przechodzić regularne badania, a w razie powikłań zostaną skierowani do właściwych specjalistów. Poradnie wyposażono w pełne zaplecze diagnostyczne i radiologiczne, co pomoże zdiagnozować, jaki skutek wywołała choroba COVID – 19 w organizmie.
Reklama
„Służmy wysokospecjalistycznym sprzętem oraz lekarzami z bardzo wysokimi kwalifikacjami. Tu ozdrowieńcy mogą znaleźć pomoc”  mówił w czasie konferencji prasowej p.o dyrektora szpitala Marek Wiater.

Nowopowstała poradnia leczenia powikłań SARS-CoV-2 O jest pierwszym elementem, tzw. „Programu przeciwdziałania skutkom choroby COVID-19 w województwie podkarpackim” realizowanego w ramach RPO WP. Głównym celem programu jest opracowanie oraz wdrożenie komplementarnych projektów, działań i przedsięwzięć, które mają wesprzeć powrót wyzdrowieńców do życia społecznego, zwłaszcza na rynek pracy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Reklama