Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

Dodano:

fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
RZESZÓW. W piątek oficjalnie otwarto RoboLAB – miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

RoboLAB – Local STEM Incubator to projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do rozwijania swoich kompetencji w robotyce. Miejsce to ma pomóc przede wszystkim młodzieży w zrozumieniu czym jest robotyka i jakie możliwości daje. Będą się tutaj odbywać warsztaty, spotkania z ekspertami i szkolenia przygotowanie specjalnie dla tego celu i dla tej grupy wiekowej.

- Fundacja ma już spore doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dzieci i młodzieży dlatego możemy zakładać, że i tym razem będzie to dobrze przygotowane. Nasz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny ma już ponad 10 lat i w organizowanych zajęciach wzięło udział ponad 40 000 uczestników, co daje nam pewność, że mamy doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dedykowanych grup uczestników - mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

Dzięki wsparciu partnerów, w tym firmy Pratt&Whitney Rzeszów, Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszowa oraz Politechniki Rzeszowskiej, zajęcia w RoboLAB będą bezpłatne. Jedyne, co należy zrobić aby móc z nich skorzystać to założyć drużynę, znaleźć opiekuna i przystąpić do pracy. Co roku w listopadzie Fundacja wraz z Partnerami będzie organizować międzynarodowe zawody robotyczne XChallenge, w których jedną z konkurencji będzie Task Hunters. Konkurencja ta dedykowana jest robotom zadaniowym, których budowania uczniowie będą się uczyć w ramach zajęć w RoboLAB. Co ważne, w zawodach drużyny będą walczyły o naprawdę wysokie nagrody finansowe, płatne staże i praktyki dla laureatów oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe. Na dzień dzisiejszy Fundacja już podpisała porozumienie z Politechniką Rzeszowską, która takie punkty przyzna laureatom zawodów. 
Reklama
RoboLAB to nie tylko przestrzeń czy warsztat do budowy robotów. Ma to być również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla wszystkich tych, którzy interesują się szeroko rozumianą robotyką. 



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Rzeszów

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

RZESZÓW.  Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Reklama