Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

Dodano: 25.05.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.
 
Centrum ma działać przy Młodzieżowym Domu Kultury, który będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie centrum oraz nabór osób chętnych na zajęcia. W powstanie placówki zaangażowany jest także Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej urzędu.
 
- To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją. Pozwoli w ciekawy sposób przyswoić dzieciom podstawy projektowania, programowania, wiedzę z zakresu budownictwa, konstrukcji, rozwinie w nich umiejętności myślenia przestrzennego – mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak.
 
W budynku, w którym ma powstać centrum, trwa właśnie remont. Jest też doprowadzany światłowód. Do dyspozycji dzieci będzie jedna sala, która powstanie z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. Trwają również procedury związane z zakupem sprzętu. Zajęcia dla dzieci będą nieodpłatne, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel. Będzie mogło w nich uczestniczyć 15 osób, bo tyle stanowisk komputerowych jest planowanych w centrum.
 
Reklama
- Efekty pracy dzieci będzie można zobaczyć nie tylko na monitorze komputera, ale także w postaci prawdziwych modeli, gdyż centrum będzie wyposażone w nowoczesne drukarki 3D - tłumaczy Bogusław Tomczak – dyrektor MDK Rzeszów.
 
Punktem wyjścia dla tworzonego Centrum są doświadczenia współpracy MDK i Stowarzyszenia „Promotor” oraz Urban Lab Rzeszów przy realizacji w 2020 roku projektu Moja przygoda z Minecraft - polegającego na nauce programowania oraz projektowania 3D poprzez grę Minecraft: Education Edition. W tym roku rusza już druga edycja tego projektu.
 
- Chcemy, aby Centrum Minecraft i druku 3D było punktem wyjścia do czegoś więcej.  Planujemy pozyskanie maszyn CNC, które pozwoliłby dzieciom  wykonywać zaprojektowane  detale dla przemysłu lotniczego – mówi Lesław Bańdur – dyrektor Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej Urzędu Miasta.
 
Urząd Miasta Rzeszowa prowadzi również rozmowy z Politechniką Rzeszowską oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, aby wykorzystać laboratoria uczelni do prowadzenia w nich zajęć dla uczniów szkół podstawowych. W projekt włączona jest także Polska Agencja Kosmiczna.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Rzeszów

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

RZESZÓW. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy.

Reklama