Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie. Ostatnim dziełem artysty w stolicy Podkarpacia jest mural Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie zieleńca przy ul. Staszica na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora, czyli miejsce odpoczynku i rekreacji dedykowane starszym mieszkańcom miasta. Jego dopełnieniem będzie mural nawiązujący do przestrzeni parku. Malowidło przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne w różnorodnych odcieniach zieleni.
Reklama
Projektantką muralu jest Anna Mazur. Za jego realizację odpowiada znany lokalny artysta Michał Czerko, autor wielu murali w Rzeszowie, w tym m.in. "Podwodny świat” przy ul. Lwowskiej 12, "Punkt widzenia” na ul. Reymonta (pod Wiaduktem Śląskim), eko-mural na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto czy powstałego w tym roku muralu Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Nowe dzieło Michała Czerko powstaje na ścianie o powierzchni około 30 mkw., na budynku graniczącym w Parkiem dla Seniora od strony placu targowego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Utrudnienia w mieście w związku z 28. Rzeszowskim Rajdem Samochodowym [MAPY]

RZESZÓW. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa oraz drogami gminy Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych

RZESZÓW. O potrzebie montażu tzw. przysiadek apelował w jednej z interpelacji Witold Walawender.

Rzeszów

Policjanci z Rzeszowa pomogli w zlikwidowaniu kanału przewozowego tzw. „kropelek gwałtu”

RZESZÓW, POLSKA. Podejrzani mogli przemycić 335 ton narkotyku, wartego ponad 21 mln euro.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Reklama