Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural. Ozdobił ścianę przy hali Podpromie [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.07.2025 r. / Redakcja

Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na murze przy chodniku i schodach prowadzących do hali Podpromie powstał nowy mural. Malowidło stworzyli wolontariusze z rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC w ramach inicjatywy charytatywnej Impact Week.

Do wykonania muralu użyto farbę fotokatalityczną, która – reagując ze szkodliwymi substancjami obecnymi w powietrzu przekształca je w bezpieczne produkty. Dzięki temu, malowidło nie tylko zdobi przestrzeń miasta, ale również aktywnie oczyszcza powietrze.

- Powstanie tego muralu to fantastyczny przykład tego jak firma i jej pracownicy mogą angażować się w upiększanie przestrzeni naszego miasta. W ramach akcji Impact Week, która ma już wieloletnią tradycję, pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte pomagają innym ludziom, dbają o estetykę i przestrzeń miasta. Wspaniała inicjatywa, za którą pięknie dziękuję – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

- To już piąta edycja Impact Week, który zawsze jest dobrą okazją, by zrobić coś ciekawego dla miasta. Tegoroczna akcja była szczególna, ponieważ to jest dziesiąty rok funkcjonowania naszego centrum w Rzeszowie. Mural, który powstał w sąsiedztwie hali na Podpromiu, odwołuje się do wartości bliskich zarówno mieszkańcom Rzeszowa, jak i samej lokalizacji – akcentuje znaczenie natury, troski o środowisko, wspólnoty, aktywności fizycznej – dodaje Tomasz Pałka, lider rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC.

Reklama

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy ekologiczny mural zrealizowany przez firmę Deloitte w stolicy Podkarpacia. W 2022 roku wielkie malowidło antysmogowe ozdobiło ścianę bloku przy Rejtana 14, w sąsiedztwie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do stworzenia tamtego muralu wykorzystano specjalną farbę Knoxout, która dzięki technologii Crystal Activ pochłania z atmosfery toksyczne produkty niskiej emisji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Reklama