Rzeszów - Sobota, 17.01.2026
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural. Ozdobił ścianę przy hali Podpromie [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.07.2025 r. / Redakcja

Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na murze przy chodniku i schodach prowadzących do hali Podpromie powstał nowy mural. Malowidło stworzyli wolontariusze z rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC w ramach inicjatywy charytatywnej Impact Week.

Do wykonania muralu użyto farbę fotokatalityczną, która – reagując ze szkodliwymi substancjami obecnymi w powietrzu przekształca je w bezpieczne produkty. Dzięki temu, malowidło nie tylko zdobi przestrzeń miasta, ale również aktywnie oczyszcza powietrze.

- Powstanie tego muralu to fantastyczny przykład tego jak firma i jej pracownicy mogą angażować się w upiększanie przestrzeni naszego miasta. W ramach akcji Impact Week, która ma już wieloletnią tradycję, pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte pomagają innym ludziom, dbają o estetykę i przestrzeń miasta. Wspaniała inicjatywa, za którą pięknie dziękuję – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

- To już piąta edycja Impact Week, który zawsze jest dobrą okazją, by zrobić coś ciekawego dla miasta. Tegoroczna akcja była szczególna, ponieważ to jest dziesiąty rok funkcjonowania naszego centrum w Rzeszowie. Mural, który powstał w sąsiedztwie hali na Podpromiu, odwołuje się do wartości bliskich zarówno mieszkańcom Rzeszowa, jak i samej lokalizacji – akcentuje znaczenie natury, troski o środowisko, wspólnoty, aktywności fizycznej – dodaje Tomasz Pałka, lider rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC.

Reklama

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy ekologiczny mural zrealizowany przez firmę Deloitte w stolicy Podkarpacia. W 2022 roku wielkie malowidło antysmogowe ozdobiło ścianę bloku przy Rejtana 14, w sąsiedztwie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do stworzenia tamtego muralu wykorzystano specjalną farbę Knoxout, która dzięki technologii Crystal Activ pochłania z atmosfery toksyczne produkty niskiej emisji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Reklama