Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przy ul. Sucharskiego powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Jej budowa kosztować będzie ponad 7 mln zł.

Centrum powstanie na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Centrum wybuduje firma Texom z Krakowa za nieco ponad 7,3 mln zł.

- Dzięki tej inwestycji Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek, który wybudujemy będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nową jakością opieki – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowy budynek będzie miał jedną kondygnację i powierzchnię całkowitą prawie 800 m kw. Obiekt został tak zaprojektowany, aby w przyszłości można dobudować dodatkową kondygnację. W części mieszkalnej zaprojektowano cztery pokoje z łazienkami dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla personelu. W części dziennej Centrum znajdować się będą pokoje zajęć, hol jadalniany, kuchnia z zapleczem, szatnia i toalety. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek Centrum otoczony będzie ogrodem sensorycznym pełniącym funkcje terapeutyczną i rehabilitacyjną.
Reklama
- Będzie to pierwsza placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej jak i całodobowej. Centrum obejmie wsparciem 20 dorosłych osób posiadających znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z usług w ramach pobytu dziennego będzie mogło skorzystać 16 mieszkańców Rzeszowa, a z możliwości opieki całodobowej 4 mieszkańców – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Centrum będzie świadczyło usługi zdrowotne, pielęgnacyjne, korzystający z niego będą mogli rozwijać sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne – dodaje dyrektorka MOPS.

Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku. Inwestycja została dofinansowana kwotą 3 mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szuka chętnych do organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Rzeszowie

RZESZÓW. Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko - tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie. Na wszystko zapisane...

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Reklama