Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 21.10.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Przy ul. Sucharskiego powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Jej budowa kosztować będzie ponad 7 mln zł.

Centrum powstanie na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Centrum wybuduje firma Texom z Krakowa za nieco ponad 7,3 mln zł.

- Dzięki tej inwestycji Rzeszów dołączy do grona samorządów, które poprawią jakość opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Nasz ośrodek, który wybudujemy będzie fantastycznym miejscem, zupełnie nową jakością opieki – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowy budynek będzie miał jedną kondygnację i powierzchnię całkowitą prawie 800 m kw. Obiekt został tak zaprojektowany, aby w przyszłości można dobudować dodatkową kondygnację. W części mieszkalnej zaprojektowano cztery pokoje z łazienkami dla osób niepełnosprawnych oraz pokoje dla personelu. W części dziennej Centrum znajdować się będą pokoje zajęć, hol jadalniany, kuchnia z zapleczem, szatnia i toalety. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek Centrum otoczony będzie ogrodem sensorycznym pełniącym funkcje terapeutyczną i rehabilitacyjną.
Reklama
- Będzie to pierwsza placówka takiego typu w Rzeszowie, w której świadczone będą usługi zarówno w formie dziennej jak i całodobowej. Centrum obejmie wsparciem 20 dorosłych osób posiadających znaczny i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Z usług w ramach pobytu dziennego będzie mogło skorzystać 16 mieszkańców Rzeszowa, a z możliwości opieki całodobowej 4 mieszkańców – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Centrum będzie świadczyło usługi zdrowotne, pielęgnacyjne, korzystający z niego będą mogli rozwijać sprawność ruchową, kompetencje poznawcze i społeczne – dodaje dyrektorka MOPS.

Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku. Inwestycja została dofinansowana kwotą 3 mln zł z funduszy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na pracowników szpitala „na górce” czekają podwyżki. Zapowiadają się także dwie duże inwestycje

RZESZÓW. Dwie duże inwestycje mają mieć miejsce w  Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rok zwycięstwem

RZESZÓW. MVP spotkania został Bartłomiej Lemański.

Rzeszów

Wypadek przy rondzie Kuronia w Rzeszowie

RZESZÓW. Utrudniania w ruchu trwały do ok. godz. 14.00.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Jest przetarg na budowę punktu obsługi technicznej

RZESZÓW. W rejonie stacji Rzeszów Staroniwa powstanie punkt obsługi technicznej wraz z niezbędnym zapleczem.

Rzeszów

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Pięć osób w rękach rzeszowskiej Policji. Wprowadzali do obrotu papierosy bez akcyzy

RZESZÓW. Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów.

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Reklama