Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej
RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Miasto poszukuje firmy, która wykona kolejny ogród kieszonkowy w mieście. Powstanie on na osiedlu Baranówka, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka, na terenie sportowo-rekreacyjnym, na którym są już boiska i pumptrack. W ogrodzie zainstalowane będą elementy wypoczynkowe, w tym hamaki i leżaki. Wybudowane zostaną także alejki. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje zasadzenie w nim blisko dwa tysiące roślin i traw, w tym 44 brzozy oraz 144 graby, które utworzą żywopłot

Park będzie gotowy latem tego roku. Także latem gotowy ma być ogród przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejne inwestycje, które w tym roku powstaną w Rzeszowie. Wśród nich będzie m.in. ogród kieszonkowy przy al. Sikorskiego. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji już został ogłoszony.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Reklama