Rzeszów - Wtorek, 07.04.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie kolejny park kieszonkowy

Dodano: 01.04.2022 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej
RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.

Miasto poszukuje firmy, która wykona kolejny ogród kieszonkowy w mieście. Powstanie on na osiedlu Baranówka, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka, na terenie sportowo-rekreacyjnym, na którym są już boiska i pumptrack. W ogrodzie zainstalowane będą elementy wypoczynkowe, w tym hamaki i leżaki. Wybudowane zostaną także alejki. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje zasadzenie w nim blisko dwa tysiące roślin i traw, w tym 44 brzozy oraz 144 graby, które utworzą żywopłot

Park będzie gotowy latem tego roku. Także latem gotowy ma być ogród przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejne inwestycje, które w tym roku powstaną w Rzeszowie. Wśród nich będzie m.in. ogród kieszonkowy przy al. Sikorskiego. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji już został ogłoszony.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Reklama