Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

Dodano: 04.09.2020 r.

fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
fot. Krajowy Zasób Nieruchomości
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstanie prawie 850 nowych mieszkań na wynajem z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisano wczoraj w ratuszu.

3 września 2020 r. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, podpisali porozumienie o współpracy dotyczące budowy prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych. Inwestycja powstanie w ramach tzw. Narodowego Programu Mieszkaniowego.

W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli również: Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, sekretarz stanu Marcin Warchoł oraz wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl. 

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach.
Reklama
Inwestycja powstanie na osiedlu Przybyszówka II (na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20), na terenie o powierzchni ponad 20 ha. Budowa podzielona zostanie na kilka etapów.  Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów.

Do końca roku ma zostać zatwierdzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym powstanie inwestycja.

Do przyszłego osiedla prowadzić będzie nowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Wołyńskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama