Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej będzie miał swoją siedzibę w Rzeszowie. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Fundacja Jagiellońska z Łańcuta, zajmująca się m.in. działalnością edukacyjną i kulturalną, wygrała w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na najlepszą koncepcję Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, dzięki czemu zostanie on zlokalizowany na Podkarpaciu, a ściślej rzecz ujmując w Rzeszowie.

„Nowa placówka zlokalizowana w ścisłym centrum Rzeszowa powstanie w najbliższych dniach, dlatego ogłaszamy nabór na pracowników oraz stażystów. Będzie też możliwość realizacji praktyk dla studentów kierunków ekonomicznych, stosunków międzynarodowych, dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych”   – mówi Maciej Trojnar, założyciel Fundacji Jagiellońskiej.

Po rozmowie z Anną Petynią, specjalistką ds. PR w Fundacji Jagiellońskiej wiemy, że aktualnie trwają rozmowy z najemcami budynków, lecz placówka będzie funkcjonować w pobliżu rzeszowskiego Rynku oraz Galerii Rzeszów.
Reklama
Aktualnie prowadzona jest rekrutacja pracowników oraz osób zainteresowanych odbyciem praktyk lub stażu w ramach działalności RODM. Warunkiem formalnym jest co najmniej dwuletnie udokumentowane doświadczenie w realizacji działań o charakterze informacyjnym i edukacyjnym.

„Nowa placówka zajmie się działalnością edukacyjną oraz organizacją spotkań, debat i konferencji dotyczących polskiej polityki zagranicznej” – mówi Maciej Respekta, prezes Fundacji Jagiellońskiej.

Współpracę, we współtworzeniu RODM zadeklarowały już m.in. Urząd Marszałkowski, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%).

Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Rzeszów

W lipcu remont wiaduktu nad ul. Batorego. ZTM czeka na propozycje objazdów dla autobusów

RZESZÓW. Na czas prowadzonych prac ulica ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Od 1 kwietnia nowa, pilotażowa linia autobusowa na Zalesiu

RZESZÓW. Połączenie jest odpowiedzią na propozycję Rady Osiedla Zalesie.

Rzeszów

Pożar w Auchan w Krasnem. Ewakuowano 400 osób, jedna osoba z obrażeniami

RZESZÓW. Na miejsce pożaru skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj projekt szóstki uczniów z II i I LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt społeczny „Zawsze na Czasie” został zrealizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Rzeszów

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Przyszła koperta z białym proszkiem i informacją o bombie

RZESZÓW. Aktualnie czynności związane ze sprawdzeniem budynku prowadzą policyjni pirotechnicy.

Reklama