Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

W Rzeszowie rośnie liczba mieszkańców. To wyjątek w skali kraju

Dodano: 23.10.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia znalazła się w gronie pięciu polskich miast, w których odnotowuje się wzrost liczby mieszkańców. Co więcej, Rzeszów może pochwalić się największym względnym przyrostem ludności w ciągu niemal 25 lat – wynika z raportu portalu Business Insider.

Serwis przeanalizował dane demograficzne z 18 miasta wojewódzkich. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich 25-lat, aż w dziewięciu z nich zmalała populacja. Dotyczy to m.in. Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Katowic, Kielc, Olsztyna oraz Szczecina. Największy spadek liczby mieszkańców odnotowano w Łodzi (19,1 proc.).

W czterech miastach – Poznaniu, Białymstoku, Opolu i Zielonej Górze – liczba ludności w zależności od badanego okresu raz rosła, a raz spadała.

Raport portalu Business Insider wskazuje tylko pięć polskich miast, w których odnotowano trwały wzrost liczby mieszkańców (liczonych według miejsca zamieszkania, a nie zameldowania). Są to: Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Warszawa i Wrocław.

Wśród nich Rzeszów wyróżnia się szczególnie – w ciągu prawie 25 lat liczba jego mieszkańców wzrosła o ponad 23 proc.

- Bardzo cieszymy się z tego pozytywnego trendu, z tego, że w naszym mieście przybywa mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na cmentarzach w Rzeszowie pojawiły się półki na znicze

RZESZÓW. Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Rzeszów

Na osiedlu Biała powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa czterech nowych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Jeden z nich powstaje w rejonie placu zabaw i terenu rekreacyjnego przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Pojawią się w nim m.in....

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci sprawdzili 28 taksówek świadczących usługi przewozowe „na aplikację”. Ujawniono 8 wykroczeń.

Rzeszów

Inauguracja IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”

RZESZÓW. Wykład dr hab. prof. Katarzyny Kłosińskiej oraz prof. dr hab. Ryszarda Koziołka zainauguruje IX edycji cyklu wykładów pn. „Wielkie pytania w nauce”, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Reklama