Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

Dodano: 13.09.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego działająca przy prezydencie miasta, pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

- Rower jest coraz chętniej wykorzystywanym środkiem komunikacji. Ta tendencja jest widoczna w całej Europie i oczywiście także w Rzeszowie. Coraz więcej miast, w związku ze wzrastającą liczbą rowerzystów a także w związku z pewnymi niedostatkami w infrastrukturze rowerowej, decyduje się na umożliwienie korzystania miłośnikom dwóch kółek z buspasów. Decydujące są oczywiście względy bezpieczeństwa, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie zapytałem o zdanie Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
W skład komisji wchodzą m.in. przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Komisja podczas piątkowego posiedzenia pozytywnie zaopiniowała wprowadzenie możliwości korzystania z buspasów przez rowerzystów. Zgodnie z sugestią komisji rozwiązanie ma zostać wprowadzone pilotażowo. Sytuacja na buspasach, po wpuszczeniu na nie rowerów, ma być monitorowana przez ZTM oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Możiwości korzystania z buspasów przez rowerzystów ma być wprowadzona w październiku, po spełnieniu wszystkich formalności, czyli m.in. po opracowaniu projektu organizacji ruchu. Dokładny termin będzie znany w ciągu kilkunastu najbliższych dni.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku –...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali buspasy. 55 kierowców złamało przepisy

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na buspasach. Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. 55 kierowców złamało przepisy.

Rzeszów

Dachowanie busa na A4 w Terliczce. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Terliczka. W wyniku dachowania busa, śmierć poniosła 47-letnia kobieta. Utrudnienia w miejscu trwały prawie do godz. 21:00.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Reklama