Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

W Rzeszowie rozmawiano o budowie drogi S19 na odcinku Rzeszów-Babica

Dodano: 02.05.2019 r.

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. 30 kwietnia br. w siedzibie GDDKiA w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) dla budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku w. Rzeszów Południe - w. Babica, na którym przyjęto Koncepcję Programową.

Posiedzenie ZOPI poświęcone było ocenie poprawności rozwiązań zawartych w Koncepcji Programowej. Jest to kolejny etap przybliżający nas do realizacji S19. Następnym będzie posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie .

Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy przewidziany jest do realizacji w systemie „projektuj - buduj”. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w III kwartale br.

W ramach projektowanego odcinka przewiduje się wykonanie obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ponad 2 km, 5 estakad, 2 wiaduktów, 1 przejazdu gospodarczego  oraz przejść dla zwierząt. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Przebieg S19 będzie zgodny z przebiegiem wariantu, dla którego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w dniu 06.11.2015 r wydał decyzję środowiskową (4.11.2016r. decyzja środowiskowa stała się ostateczna).
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Rzeszów

60 firm przedstawi swoje oferty na Targach Pracy w Rzeszowie

Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Rzeszów

Jak będą jeździły autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW.1 i 2 listopada ZTM tradycyjnie uruchomi linie specjalne oraz wprowadzi kilka zmian w kursach linii regularnych. 

Rzeszów

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miasta.

Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Reklama