RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.
Miejski Zarząd Dróg ruszył z pozimowymi porządkami na rzeszowskich ulicach. Naprawiana jest przede wszystkim nawierzchnia dróg. W zeszłym tygodniu ekipy pracowały m. in. na ulicach: Dąbrowskiego, Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Spacerowej, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, rondzie Kuronia, Kiepury, Karkonoskiej, Generała Maczka, Siemieńskiego, Bałuckiego, Kujawskiej, Olbrachta. Każdego dnia, jeśli warunki pogodowe pozwalają, drogowcy pracują na przynajmniej kilkunastu drogach.
Wykonawcą prac jest firma Eurovia. Umowa z nią obowiązuje do czerwca tego roku. Jej wartość to ponad 2,6 mln zł.
W ramach umowy firma zajmuje się kontrolą stanu technicznego odcinków dróg, zabezpieczeniem i oznakowaniem uszkodzeń stwierdzonych podczas objazdów oraz wspomnianą wcześniej naprawą uszkodzonych elementów pasa drogowego: nawierzchni jezdni, chodników o nawierzchni asfaltowej, poboczy, ścieżek rowerowych, wymianą uszkodzonych pokryw studni kanalizacji deszczowej oraz wpustów deszczowych.
RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.
RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz