Rzeszów - Wtorek, 23.09.2025
Reklama

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

Dodano: 03.02.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Skoczkowie biorący udział w Mistrzostwach, będą podzieleni na cztery kategorie wiekowe: Senior – 18 lat wzwyż, A – urodzeni w latach 2005-2007, B – rocznik 2008-2009, C – rocznik 2010-2011 i D – 2012 i 2013.

Na listach startowych jest ścisła krajowa czołówka, reprezentanci Polski, członkowie kadr narodowych z ubiegłego roku. Mistrzostwa będą jednocześnie eliminacją do reprezentacji w 2023 roku. Spośród reprezentantów Klubu Sportów Wodnych Stal Rzeszów sekcji skoków do wody będzie można zobaczyć m.in. Kaję Skrzek, Aleksandrę Błażowską i Marię Łukaszewicz. Dwie pierwsze zawodniczki specjalizują się w skokach z trampoliny, Maria Łukaszewicz skacze także z wieży.
Reklama
Spośród mężczyzn najbardziej zaawansowani zawodnicy klubu z Rzeszowa to Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek skaczący z trampolin, którzy będą rywalizować m.in. w skokach synchronicznych. Warto wspomnieć także Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima, którzy specjalizują się w skokach z wieży,  świetne wyniki notują także Eryk Dróżdż i Valeria Rukh.

Swój udział zapowiedzieli także zawodnicy z Warszawy, Tychów, Częstochowy czy Katowic. Na listach startowych są m.in. członkowie Kadry Narodowej Juniorów z 2022 roku - Emilia Witek, Natalia Piwowarska, Nataniel Dynak i Piotr Kolasa.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. W piątek popisy skoczków będzie można obserwować w godzinach 9:30-12:50 oraz 14:15-19. W sobotę od 9:30 do 19, a w niedzielę od 9:30 do 13:20. Łącznie zaplanowano 21 startów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w powiecie rzeszowskim. Bmw zderzyło się z dwoma mercedesami

RZESZÓW. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Stykowie. Kierowca bmw nie przeżył zderzenia z dwoma mercedesami.

Rzeszów

Rzeszowska Policja ma nowe radiowozy

RZESZÓW. Do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiło 6 nowych radiowozów marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19

RZESZÓW. W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA utworzony zostanie szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka powstanie w ciągu 30 dni.

Reklama