Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

Dodano: 06.06.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4  powstała otwarta grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie grupy wsparcia odbędzie się 6 czerwca b.r. w godzinach 16:00 - 17:30.

Grupa oferuje pomoc i wsparcie wszystkim kobietom zamieszkującym w Rzeszowie, które:
  • doświadczają lub doświadczały w przeszłości jakiejkolwiek formy przemocy,
  • są zaniepokojone sposobem, w jaki są traktowane,
  • poszukują wsparcia i wzmocnienia.

Spotkania będą odbywały się z udziałem i pod opieką psychologa.
 
Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia grupy?
  • grupa tworzona jest przez osoby borykające się z tymi samymi problemami, co zapewnia zrozumienie,
  • służy wzajemnemu pomaganiu sobie, dawaniu i otrzymywaniu wsparcia
  • można tu mówić o swoich doświadczeniach i przeżyciach, dzielić się własnymi odczuciami i własnym zdaniem z innymi bez obawy przed krytyczną oceną
  • członkinie grupy bezwzględnie obowiązuje zasada tajemnicy, tzn. wszystko, co zostało powiedziane w trakcie grupy pozostaje w wiadomości tylko jej uczestniczek.

Szczegółowych informacji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu udzielają pracownicy Ośrodka Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS pod nr 17 86 35 389.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama