Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

W Rzeszowie rusza Świąteczne Miasteczko. Sprawdźcie program na cały weekend

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Dziś w Rzeszowie startuje Świąteczne Miasteczko. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, występy taneczne i wokalne oraz animacje dla dzieci. Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na sobotę i niedzielę. Pełen weekendowy program znajdziecie w dolnej części artykułu.

Oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka zaplanowano na godz. 17:00. Kilkanaście minut później odpalone zostaną świąteczne iluminacje. Natomiast już od godz. 13:00 działać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy z rękodziełem, gastronomią i lokalnymi produktami. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 13:00–21:00, a w niedziele od 12:00–21:00.

W tym roku na płycie Rynku oprócz atrakcji stałych, czyli tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej, choinki, karuzeli wiedeńskiej i młyńskiego koła, strefy gastronomicznej, zaplanowano również kilka nowości. Będą to m.in bieg mikołajkowy, instalacja do zdjęć i święto piernika.

W programie Świątecznego Miasteczka znajdziemy także: Domek Świętego Mikołaja – otwarty dla najmłodszych już 6 grudnia, a w dniu Mikołajek (na Rynku odbędą się 8 grudnia), po barwnej paradzie z udziałem orkiestry, mażoretek i szczudlarzy, Wigilię Miejską – 19 grudnia, z koncertem chóru Politechniki Rzeszowskiej oraz specjalnym poczęstunkiem przygotowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Karaoke – co piątek przy studni, świąteczne karaoke do klimatycznej muzyki.

Rzeszowski Rynek pozostanie w magicznym klimacie świąt do 6 stycznia 2025 r.

Program Świątecznego Miasteczka na weekend (6 - 8 grudnia 2024)

Reklama

PIĄTEK, 6.12.2024

  • 13.00-21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 15.00 -19.00 - otwarcie biura zawodów I Rzeszowskiego biegu Mikołajkowego oraz sprzedaż cegiełek na cele charytatywne (na płycie Rynku obok Ratusza)
  • 16.00 -19.00 - animacje dla dzieci w okolicach Studni
  • 17.00 - oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka
  • 17.15 - uroczyste włączenie iluminacji świetlnych na płycie Rynku
  • 17.30 - występy wokalne - Pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec Centrum Młodzieży w Rzeszowie
  • 18.30 - występy taneczne: występ taneczny SP 25 "senSDance" Akademia Tańca Jazzowego

SOBOTA, 7.12.2024

  • 13.00 - 21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 16.00 -19.00 - animacje dla dzieci w okolicach Studni
  • Od godziny 15.00 - gry i zabawy dla całych rodzin: rzut do celu, koło fortuny, zbijanie balonów
  • 16.15 - start I Rzeszowskiego Biegu Mikołajkowego na dystansie około 3 km
  • 17.15 - finał Biegu - nagrodzenie zwycięzców
  • 18.00 - świąteczne Karaoke przy Studni
  • 19.00 - 23.00 - Christmas Party z DJ-em

NIEDZIELA, 8.12.2024

  • 12.00-21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 14.00 - animacje dla dzieci przy Fontannie Multimedialnej
  • 14.10 - powitanie dzieci i rodziców przez przedstawicieli Ratusza przy Fontanie Multimedialnej
  • 14.15 - Parada św. Mikołaja – animacje dla dzieci, barwny korowód z fontanny multimedialnej na płytę Rynku w asyście postaci z bajek, żywych maskotek, szczudlarzy, kuglarzy oraz Orkiestry Dętej z Husowa i mażoretek z Rzeszowskiej Akademii Mażoretek Illusion
  • 15.00 - zaproszenie św. Mikołaja na Rynek
  • 15.15 - wręczanie prezentów przez Mikołaja dzieciom na scenie
  • 16.00 - występy wokalne - Pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec Centrum Młodzieży w Rzeszowie
  • 16.30 - występy wokalne “Akademia Aktorska Artysta”
  • 17.00 - otwarcie Domku Świętego Mikołaja
  • 18.00 - fire show
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą Budimex na realizację Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to blisko 74 mln zł.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim zaczynają montować nowe słupy oświetleniowe

RZESZÓW. Przebudowa Stadionu Miejskiego Stal na ostatniej prostej. Wykonawca rozpoczyna montaż nowego oświetlenia. Wszystkie prace mają zakończyć się do 25 lutego br.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało zaginionej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej 63-letniej mieszkanki Rzeszowa trwały 6 tygodni. W poniedziałek jej ciało znaleziono w Wisłoku na terenie powiatu łańcuckiego. Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety.

Rzeszów

Ruszyły konsultacje ws. zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek 8 lutego rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa, dotyczące poszerzenia miasta. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Rzeszów

Na razie nie zamkną ul. Siemieńskiego. Rozkład jazdy autobusów bez zmian

RZESZÓW. „W związku z obfitymi opadami śniegu zaplanowane na poniedziałek, na godz. 12:00, zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Siemieńskiego w Rzeszowie zostało przesunięte.”

Rzeszów

Zaginął 25-letni Mariusz Michalik. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy poszukują zaginionego Mariusza Michalika. 25-latek w styczniu wyszedł z mieszkania przy ul. Grabskiego i od tamtej pory nikt go nie widział. Nie nawiązał też z...

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Ponad 50 milionów złotych zostanie przeznaczone na inwestycje w porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka.

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Reklama