Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W weekend miłośnicy ulicznego jedzenia będą mogli zasmakować kuchni z całego świata serwowanej z ciężarówek. W dniach 10 – 12 września w Rzeszowie odbędzie się Street Food Festiwal. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Dziś rozpoczyna się trzydniowy Street Food Festiwal. Na parkingu przed galerią Nowy Świat zaparkowało 20 wozów z jedzeniem z czterech stron świata. W ofercie potrawy mięsne i wegetariańskie kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, węgierskiej, azjatyckiej i polskiej. Na słodko i na słono. Z pewnością każy znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy jesiennej edycji festiwalu zadbali również o dodatkowe atrakcje. W sobotę kulinarne doznania urozmaici muzyka w wykonaniu zespołu Jazz Cafe Duo, który wystąpi od godz. 17:00 do godz. 20:00. W niedzielę, o godz. 14:00 odbędzie się pokaz kulinarcny w wykonaniu zawodowego kucharza Maksymiliana Przybylskiego, twórcy bloga „Max gotuje z Natury”. Na najmłodszych gości festiwalu czekają animacje.
 
Oto lista foodtrucków, które zaparkują w Rzeszowie:
  • Restauracja Primo (piwo i grzaniec)
  • Syta Kura (łagodne stripsy i pikantne skrzydełka, krewetki, krążki cebulowe, frytki belgijskie i Twister)
  • Centralne Biuro Smaku Foodtruck ( serwują m.in. kultowe już sajgonki ze strusiem, zupę kimchi pork, chłodnik, pierożki gyoza wege i z kurczakiem, makaron udon, bułeczki bao z wieprzem czy buraka Teriyaki)
  • American Food Truck (burgery)
  • Tio Malo (tacosy, quesadilla, burrito)
  • Azja w bule (burgery z azjatycką nutą)
  • Słodki smak Azji (lody tajskie i gofry bąbelkowe)
  • 50 tka Kultowe Zapiekanki
  • Coco Loco Boyzzz (dania kuchni karaibskiej z azjatyckimi akcentami)
  • Łowcy z Kaer Morhen ( wrapy i bułki z długo duszoną łopatką wieprzową oraz wyśmienitymi dodatkami)
  • Owoczek (owoce w belgijskiej czekoladzie)
  • Cel-Caffee caffee truck(kawa, herbatka, grzaniec bezalkoholowy, orzeźwiające lemoniady i świeżo wyciskane soki)
  • Syty Wół (burgery wołowe i jagnięce)
  • Syta Kura (kanapki premium )
  • Philly Cheese Steak (amerykańskie kanapki i kanadyjskie klasyki)
  • Momo-Smak Kuchnia Azjatycka ( pad thai - makaron ryżowy w kilku wersjach)
  • Złote paluchy Churros
  • Jiao zi (azjatyckie pierożki na parze w wielu wyśmienitych połączeniach smakowych)
  • Pichcibryka (szarpane mięsa podane w pysznej bułeczce lub wrapie, a także loaded fries - chrupiące frytki z mięsem i bekonem)
  • Sushi Banzai Nowy Targ SUSHI Banzai Myslenice & Fuji Sushi i Catering (sushi w streetfoodowym wydaniu) 
 
Godziny otwarcia Festiwalu:
  • 10.09. (piątek): 11.00-21.00
  • 11.09. (sobota): 11.00-21.00
  • 12.09. (niedziela): 11.00-19.00
Reklama
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami...

Rzeszów

Sprzedawał podrobioną odzież znanych marek na giełdzie samochodowej

RZESZÓW. 20-latek z Nowego Sącza odpowie za handel podrobionymi ciuchami światowych marek. Mężczyzna sprzedawał towar na giełdzie samochodowej w Rzeszowie.

Rzeszów

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. 

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Reklama