Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

Dodano: 29.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało wybrane jako jedno z czterech miast w Polsce, w którym realizowany jest projekt pn. "Aktywna ławka". Jest to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+), a partnerami projektu są Urząd Miasta Rzeszowa i Urban Lab Rzeszów.

Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. Chodzi o to, by osoby starsze, spacerując w parku znalazły motywację oraz podpowiedź w jaki sposób ćwiczyć i urozmaicić swoją aktywność.

W Rzeszowie program realizowany jest w parku na Bulwarach, gdzie przygotowano 5 instrukcji ćwiczeń dla seniorów, na tablicach, przy już istniejących ławkach.
Reklama
-Bardzo dziękuję, że ten pomysł Europejskiemu Stowarzyszeniu Promocji Ruchowej 50+. To bardzo ważne, by zachęcać do ruchu i ważne by robić to teraz - zimą. Latem do wyjścia nie trzeba nas namawiać, w plenerze spędzamy znacznie więcej czasu. Liczę na to, że ćwiczenia na „aktywnych ławkach” zmobilizują do ruchu na świeżym powietrzu już od teraz -powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.  

W nowym roku do tablic będzie dołączony również kod QR do strony z filmikiem instruktażowym. Oprócz Rzeszowa, w projekcie „Aktywna ławka” uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Reklama