Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 30 października czekają organizatorzy I edycji konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” na zgłoszenia kandydatur. Chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom.
„Miejsce przyjazne seniorom” to miejska inicjatywa, mająca na celu uhonorowanie osób i miejsc w Rzeszowie, które zapewniają przyjazną atmosferę, życzliwość i odpowiednie usługi seniorom.


Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie podmiotów i miejsc w Rzeszowie, uwzględniających potrzeby i oczekiwania seniorów, dostosowujące swoją strukturę do ich potrzeb, a także oferujące produkty, usługi oraz zniżki adresowane do tej grupy mieszkańców. Ważne jest również to, aby miejsca te zapewniały przyjazną atmosferę, uprzejme traktowanie i należytą obsługę osób w wieku senioralnym.
Reklama
Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” przyznawany będzie w kilku kategoriach: administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, zdrowie i pomoc społeczna, sport i rekreacja, gastronomia oraz punkty usługowo-handlowe.

Mieszkańcy Rzeszowa do wyróżnienia typować mogą zarówno pracodawców, instytucje i podmioty gospodarcze, jak też osoby zasługujące na indywidualne wyróżnienie.

Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 30.11.2021
  • listownie: Rzeszów, ul. Reformacka 6
  • e-mail: skreatywnys@onet.pl
 
Konkurs realizowany jest dzięki środkom NIW NOWE FIO.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

RZESZÓW. Uruchomiona we wrześniu aplikacja, usprawnia kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. 

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Reklama