RZESZÓW. Trwa audyt rzeszowskich przejść dla pieszych. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.
Z inicjatywy Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wczoraj w Rzeszowie rozpoczął się audyt przejść dla pieszych. Ocenę przeprowadzają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Wnioski z audytu zostaną spisane i będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.
- W pierwszej kolejności sprawdzane były przejścia dla pieszych w ciągu al. Cieplińskiego. Tutaj zgłaszane były wnioski dotyczące przycięcia części roślin rosnących w sąsiedztwie przejść. Niektóre z roślin mogą zostać przesadzone w inne miejsca – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Kolejne przejścia dla pieszych, które będą weryfikowane pod względem bezpieczeństwa znajdują się m.in. ulicy Słowackiego, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa.
RZESZÓW. Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.
RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz