Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa wymiana oświetlania. Obejmie prawie 200 ulic

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM
Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM

RZESZÓW. Blisko 2,8 mln zł miasto wyda na wymianę starego oświetlenia na nowe, energooszczędne oprawy oświetleniowe. Inwestycja jest już realizowana. LED’y zamontowane zostały już m.in. na ulicach: Podkarpackiej, Miłocińskiej, Rejtana, Dębickiej i Borowej.

Projekt wymiany oświetlenia w Rzeszowie został dofinansowany środkami z budżetu państwa. Zakres prac jest bardzo duży i obejmie prawie 200 rzeszowskich ulicach. Zamontowanych zostanie w sumie 3 822 opraw.

W ramach zadania wymienione zostaną oprawy oświetleniowe starego typu, sodowe na nowoczesne – LED. - Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo na drogach oraz oszczędzamy energię i pieniądze - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. Miasto szacuje, że dzięki wymianie opraw na nowe, zużycie energii spadnie o co najmniej 70 proc. Dzięki temu miasto chce zaoszczędzić około 2 mln zł rocznie.

Reklama

Inwestycję realizuje wyłoniona na drodze przetargu rzeszowska firma Linter Energia. Nowe oprawy LED zamontowane zostały już na takich ulicach jak m.in.: Warneńczyka, Królewskiej, Saskiej, Zygmunta Starego, Witolda, Leszka Czarnego, Sikorskiego, Lwowskiej, Rejtana, Dębickiej, Błogosławionej Karoliny, Wyspiańskiego, Bieckiej, Borowej.

Kolejne ulice, na których w najbliższy czasie zostaną wymienione oprawy to m.in. Storczykowa, Dąbrowskiego, 9 Dywizji Piechoty, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Zadanie ma być zakończone w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie C.H. Nowy Świat zamontowano sygnalizację świetlną

RZESZÓW. Sygnalizacja świetlna została zamontowana na przejściu dla pieszych prowadzącym z parkingu centrum handlowego na ul. Karola Lewakowskiego

Rzeszów

Parking dla klientów ZUS-u w Rzeszowie będzie czasowo zamknięty

RZESZÓW. Utrudnienia związane są z planowanym remontem.

Rzeszów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie ma cztery nowe hybrydy [FOTO]

RZESZÓW. „Uważam osobiście, że nasza policja działa doskonale. Jako miasto wspomagamy policję” – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszył przetarg na remont dirtparku

RZESZÓW. Prace powinny zostać wykonane do 21 dni od dnia podpisania umowy z Ratuszem.

Rzeszów

Podczas obrad Sejmiku rozmawiano m.in. o współpracy z rumuńskim regionem i infrastrukturze drogowej

RZESZÓW, PODKARPACIE. Radni jednomyślnie zagłosowali za uchwałą wprowadzającą zmiany w budżecie województwa na 2019 r.

Rzeszów

Umowa na odmulenie rzeszowskiego zalewu podpisana „pomimo podkładania nóg”

RZESZÓW. Odmuleniem zalewu zajmie się krajowe konsorcjum firm.

Reklama