Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

Dodano: 24.03.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas trwającej od listopada ubiegłego roku akcji #Autobus Ciepła, potrzebujący otrzymali ponad 7,5 tys. posiłków. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Akcję pod nazwą #Autobus Ciepła zainicjowano w połowie listopada ubiegłego roku.

Wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, MOPS’u i Rzeszowskiego Towarzystwa polegało na tym, że specjalny autobus pojawiał się w każdy dzień roboczy w czterech punktach Rzeszowa: w okolicy bazy MPK przy Trembeckiego, przy Kościele Matki Bożej Różańcowej na ulicy Orlej, na parkingu przy hali na Podpromiu i w okolicach Parku Papieskiego od strony Alei Armii Krajowej. Osoby  potrzebujące otrzymywały gorące posiłki.

W ciągu całej akcji, która zakończyła się 15 marca, wydano łącznie 7550 posiłków.

Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Rzeszów

2,5 promila miał kierowca ujęty przez świadka na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, uniemożliwił kontynowanie jazdy pijanemu kierowcy peugeota. 

Rzeszów

Dostał 500 zł mandatu za bieganie nad Wisłokiem

RZESZÓW. Ponad 30 razy interweniowali rzeszowscy policjanci w miniony weekend w związku ze zgłoszeniem naruszeń obowiązujących ograniczeń.

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej szyje maseczki

RZESZÓW. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie włączył się w akcję "Maseczki dla Łańcuta”. Krawcowe szyją maseczki z materiałów dostarczonych przez wolontariuszy.

Rzeszów

Specjalny lot z Włoch do Rzeszowa. Pasażerowie odbędą kwarantannę w Bieszczadach

RZESZÓW. 7 kwietnia z Mediolanu i Rzymu do Rzeszowa przyleci 100-osobowa grupa Polaków.

Reklama