Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

Dodano: 08.12.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.
 
W Rzeszowie postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy wrzucają plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób niepełnosprawne dzieci. Zbiórkę nakrętek uruchomiło Centrum Medyczne Medyk wraz z Fundacją Medyk dla Zdrowia podczas tegorocznej edycji Dnia Serca. Do końca listopada zbierano nakrętki dla niepełnosprawnych bliźniaków, Sebastiana i Fabiana, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy chętnie zapełniają metalowe serca. „Do tej pory zebraliśmy ponad 1,5 tony nakrętek!” - informuje Monika Wojtaś z Działu Promocji CM Medyk.
Reklama
Nakrętki zbierane są na jeden cel przez miesiąc, następnie z serca korzystają kolejni potrzebujący. Nakrętkami „opiekuje się” Fundacja Medyk dla Zdrowia, która we współpracy z miastem ustala kolejnych odbiorców.

W tym miesiącu nakrętki zbierane są dla 6-letniej Zosi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zmaga się też m. in. z padaczką.

Pojemniki w kształcie serc znajdują się w czterech lokalizacjach na terenie miasta: w rejonie ratusza na rzeszowskim Rynku, przy przychodni CM Medyk na al. Rejtana 53, przed wejściem głównym do Galerii Rzeszów oraz w parku przy ul. Odrzykońskiej.

Nakrętki można zostawiać również w sklepach FRAC na terenie całego województwa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy na parking hali Podpromie

RZESZÓW. 20-letni kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni.

Rzeszów

Nowe, większe studio planowania i zamówień IKEA w Rzeszowie

RZESZÓW. 31 sierpnia otwarto przebudowane studio planowania i zamówień IKEA w rzeszowskim Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Lokal ma powierzchnię 255 mkw. i jest obecnie drugim co do wielkości studiem IKEA w Polsce.

Rzeszów

1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na al. Armii Krajowej w Rzeszowie. W zderzeniu dwóch samochodów ranna została jedna osoba.

Rzeszów

InPost wesprze kolejne inicjatywy ekologiczne Rzeszowa. Powstanie m.in. motylarnia i łąka cebulowa

RZESZÓW. 160 tys. zł,  taką kwotę przekazała firma InPost na realizację dwóch nowych inicjatyw ekologicznych w Rzeszowie - „Zielony Fundusz dla Rzeszowa" oraz „Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft".

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację. Działania były prowadzone wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Graniczną i Krajową Administracją Skarbową.

Rzeszów

Dezynfekcja sieci wodociągowej w Rzeszowie przebiegła zgodnie z planem

RZESZÓW. Raport przedstawiony podczas poniedziałkowego posiedzenia Sztabu Kryzysowego w ratuszu potwierdził, że w punktach pomiaru zanotowano odpowiednio zwiększone dawki chloru.

Rzeszów

Legionella w Rzeszowie. Nowy komunikat sanepidu i pierwsze wyniki badań wody

RZESZÓW. Rzeszowski sanepid opublikował najnowszy komunikat dotyczący liczby zakażonych bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono jeden nowy przypadek. Znane są również pierwsze wyniki badań próbek wody.

Rzeszów

Rozbudowa łącznika autostrady Rzeszów - Północ na finiszu

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy I etapie rozbudowy łącznika autostrady A4 na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów Północ. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 44 mln zł jest firma Strabag.

Reklama