Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

Dodano: 08.12.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.
 
W Rzeszowie postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy wrzucają plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób niepełnosprawne dzieci. Zbiórkę nakrętek uruchomiło Centrum Medyczne Medyk wraz z Fundacją Medyk dla Zdrowia podczas tegorocznej edycji Dnia Serca. Do końca listopada zbierano nakrętki dla niepełnosprawnych bliźniaków, Sebastiana i Fabiana, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe.

Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy chętnie zapełniają metalowe serca. „Do tej pory zebraliśmy ponad 1,5 tony nakrętek!” - informuje Monika Wojtaś z Działu Promocji CM Medyk.
Reklama
Nakrętki zbierane są na jeden cel przez miesiąc, następnie z serca korzystają kolejni potrzebujący. Nakrętkami „opiekuje się” Fundacja Medyk dla Zdrowia, która we współpracy z miastem ustala kolejnych odbiorców.

W tym miesiącu nakrętki zbierane są dla 6-letniej Zosi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zmaga się też m. in. z padaczką.

Pojemniki w kształcie serc znajdują się w czterech lokalizacjach na terenie miasta: w rejonie ratusza na rzeszowskim Rynku, przy przychodni CM Medyk na al. Rejtana 53, przed wejściem głównym do Galerii Rzeszów oraz w parku przy ul. Odrzykońskiej.

Nakrętki można zostawiać również w sklepach FRAC na terenie całego województwa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uruchomiono „Child Alert”. Zaginął 10-letni Ibrahim

RZESZÓW, POLSKA. Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego prawdopodobnie przez ojca, obywatela Maroka.

Rzeszów

Nieudany debiut Zaniniego. Kolejna porażka Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli MKS-owi Będzin 2:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Zebrano ponad 250 tys. zł dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka to efekt dobroczynnej aukcji podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego.

Rzeszów

Czterech pseudokibiców zatrzymanych. Chodzi o bójkę pod Millenium Hall

RZESZÓW. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które uczestniczyły z zdarzeniu.

Rzeszów

Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów w ratuszu. Było o bezwzględnym wsparciu i motywacji

RZESZÓW. Nowy trener i prezes lekiem na słabą postawę zawodników Asseco Resovii Rzeszów?

Rzeszów

Udało się zatrzymać jednego z uczestników bójki przy Millenium Hall

RZESZÓW. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Reklama