Rzeszów - Poniedziałek, 13.07.2026
Reklama

W Rzeszowie znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch z II wojny światowej znaleziony na ul. Spichlerzowej/ fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W trakcie prac ziemnych prowadzonych w rejonie ul. Spichlerzowej, operator koparki natrafił na niewybuch z czasów II wojny światowej. Rzeszowscy saperzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

W piątek przed godz. 16:00 dyżurny miejski odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na torze motocrossowym na ul. Spichlerzowej w Rzeszowie, został wykopany niewybuch. Zgłaszającym był operator koparki, który proewadził prace ziemne. Twierdził, że odnaleziony przedmiot przypomina bombę lotniczą.

Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zabezpieczył terem przed dostępem osób postronnych.

Reklama

Następnie funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej zidentyfikowali znalezisko, jako bombę lotniczą o wymiarach 85 cm długości i średnicy 25 cm oraz o wadze około 60 kg. Niewybuch najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej.

W sobotę rano na miejscu pojawili się zaperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, i zabrali niewybuch do neutralizacji.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszów

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika.

Rzeszów

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

RZESZÓW. Przed godz. 10:00, na DK 94 w Świlczy k. Rzeszowa, doszło do zderzenia autobusu MKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala...

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Reklama