Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 14.07.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Zbiórka uczestników pochodu zaplanowana jest na godzinę 13:00. Marsz wyruszy o godz. 14:00 z Mostu Narutowicza i przejdzie trasą: ul. Rejtana, al. Kopisto, ul. Kilara, Pl. Śreniawitów ul. Lisa - Kuli - rondo Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzka, aż dotrze na parking Urzędu Wojewódzkiego, gdzie o godz. 16:00 przewidziane jest jego zakończenie.

Na czas przemarszu korowodu policjanci rzeszowskiej drogówki będą całkowicie zamykać dla ruchu poszczególne odcinki dróg.

Wśród postulatów głoszonych przez organizatorów marszu, są m.in.: uchylenie stref anty-LGBT, wprowadzenie równości małżeńskiej, rozszerzenie katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową czy zastąpienie katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Reklama