Rzeszów - Poniedziałek, 18.05.2026
Reklama

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 14.07.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Zbiórka uczestników pochodu zaplanowana jest na godzinę 13:00. Marsz wyruszy o godz. 14:00 z Mostu Narutowicza i przejdzie trasą: ul. Rejtana, al. Kopisto, ul. Kilara, Pl. Śreniawitów ul. Lisa - Kuli - rondo Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Grunwaldzka, aż dotrze na parking Urzędu Wojewódzkiego, gdzie o godz. 16:00 przewidziane jest jego zakończenie.

Na czas przemarszu korowodu policjanci rzeszowskiej drogówki będą całkowicie zamykać dla ruchu poszczególne odcinki dróg.

Wśród postulatów głoszonych przez organizatorów marszu, są m.in.: uchylenie stref anty-LGBT, wprowadzenie równości małżeńskiej, rozszerzenie katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową czy zastąpienie katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Reklama