Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 09.09.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 10 września ulicami Rzeszowa przejdzie III Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". Fragmenty dróg, którymi będą poruszali się uczestnicy marszu, zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Wśród postulatów głoszonych przez organizatorów marszu, są m.in.: uchylenie stref anty-LGBT, wprowadzenie równości małżeńskiej, rozszerzenie katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową czy zastąpienie katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO. 

Uczestnicy marszu będą również zachęcać do pomocy Ukrainie. - Nie tylko przedstawimy nasze postulaty dla społeczności LGBTQIA+, ale także zaapelujemy o wsparcie uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy oraz pomoc finansową i humanitarną dla Ukrainy – informują organizatorzy marszu.
Reklama
W związku z marszem, na ulicach Rzeszowa będą występować utrudnienia w ruchu. Pochód wyruszy o godz. 14:00 z Mostu Narutowicza i przejdzie ulicami: Podwisłocze, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Szopena, Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki, ul. Słowackiego. Trasa zakończy się około godz. 17:00 na parkingu przy ratuszu.
 

Materiały organizatora
 
Na czas przemarszu korowodu policjanci rzeszowskiej drogówki będą całkowicie zamykać dla ruchu poszczególne odcinki dróg. Policja apeluje o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Rzeszowski Marsz Równości odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Komisji Europejskiej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Reklama