Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

Dodano: 13.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

VI Marsz Równości

Zbiórka uczestników marszu zaplanowana jest na godz. 13:30 na ul. Naruszewicza przed tęczowym mostem. Po serii krótkich przemówień, około godz. 14:00 uczestnicy wyruszą i przejdą ulicami:

Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Zamkową, al. Lubomirskich, Szopena, Kilara i Słowackiego Marsz zakończy się pod ratuszem na rynku około godz. 17:00.

Reklama

W związku z marszem, na terenie miasta występować będą utrudnienia w ruchu. Uczestnicy marszu poruszać się będą prawy pasem jezdni. Pochód będzie zabezpieczany przez funkcjonariuszy policji.

Manifestacja "Stop ideologii LGBT"

Również w sobotę odbędzie się manifestacja sprzeciwu wobec ideologii LGBT, którą organizują: Narodowy Rzeszów, Ruch Narodowy Rzeszów oraz Młodzież Wszechpolska.

Demonstracja rozpocznie się o godz. 15:30 na rzeszowskim Rynku. Jak piszą organizatorzy „Spotykamy się na Rynku w Rzeszowie, by stanowczo zamanifestować, że siła Polski tkwi w tradycji a nie w ideologicznych modach”, „Spotykamy się, aby wspólnie podkreślić, jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa rodzina i wartości z nią związane”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Reklama