Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

Dodano: 13.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

VI Marsz Równości

Zbiórka uczestników marszu zaplanowana jest na godz. 13:30 na ul. Naruszewicza przed tęczowym mostem. Po serii krótkich przemówień, około godz. 14:00 uczestnicy wyruszą i przejdą ulicami:

Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Zamkową, al. Lubomirskich, Szopena, Kilara i Słowackiego Marsz zakończy się pod ratuszem na rynku około godz. 17:00.

Reklama

W związku z marszem, na terenie miasta występować będą utrudnienia w ruchu. Uczestnicy marszu poruszać się będą prawy pasem jezdni. Pochód będzie zabezpieczany przez funkcjonariuszy policji.

Manifestacja "Stop ideologii LGBT"

Również w sobotę odbędzie się manifestacja sprzeciwu wobec ideologii LGBT, którą organizują: Narodowy Rzeszów, Ruch Narodowy Rzeszów oraz Młodzież Wszechpolska.

Demonstracja rozpocznie się o godz. 15:30 na rzeszowskim Rynku. Jak piszą organizatorzy „Spotykamy się na Rynku w Rzeszowie, by stanowczo zamanifestować, że siła Polski tkwi w tradycji a nie w ideologicznych modach”, „Spotykamy się, aby wspólnie podkreślić, jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa rodzina i wartości z nią związane”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Reklama