Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

W środę znakowanie rowerów

Dodano: 30.08.2022 r.

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie
RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Znakowanie rowerów odbywa się od godz. 15:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Aby nie tworzyć kolejki, wcześniej należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Znakowanie polega na umieszczaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru. Przeprowadza się je za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu.

- Znakujemy tylko sprawne rowery, których właściciel jest pełnoletni (niepełnoletnich zapraszamy z prawnymi opiekunami), jest zameldowany na stałe w Rzeszowie, okaże dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem -  informuje Straż Miejska. - Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – dodaje SM.
Znakowanie rowerów ogranicza ryzyko kradzieży, a w przypadku utraty pojazdu zwiększa się szansa na jego odzyskanie.

Do tej pory oznakowano już 1430 rowerów. Kolejne akcje zaplanowane są na 7, 14, 21, 28 września 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama