Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W środę znakowanie rowerów

Dodano: 30.08.2022 r.

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie
RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Znakowanie rowerów odbywa się od godz. 15:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Aby nie tworzyć kolejki, wcześniej należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Znakowanie polega na umieszczaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru. Przeprowadza się je za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu.

- Znakujemy tylko sprawne rowery, których właściciel jest pełnoletni (niepełnoletnich zapraszamy z prawnymi opiekunami), jest zameldowany na stałe w Rzeszowie, okaże dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem -  informuje Straż Miejska. - Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – dodaje SM.
Znakowanie rowerów ogranicza ryzyko kradzieży, a w przypadku utraty pojazdu zwiększa się szansa na jego odzyskanie.

Do tej pory oznakowano już 1430 rowerów. Kolejne akcje zaplanowane są na 7, 14, 21, 28 września 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Reklama